Padomi iepērkoties ārzemēs

Padomi iepērkoties ārzemēs

Padomi iepērkoties ārzemēs

Ceļojot uz ārzemēm, daļa cilvēku vēlas doties izpētīt ievērojamus arhitektūras pieminekļus, daļa vēlas izbaudīt vietējo virtuvi, bet citi nevar pretoties iepirkšanās kārdinājumam! Tās var būt mazas lietas, piemēram, šalle, suvenīrs vai kurpes, ar kurām doties mājām. Iepirkšanās ārvalstīs var būt jautra pieredze, jo īpaši, ja esat kaut cik apguvis vietējo valodu un iepazinis valsts iedzīvotājus. Tomēr iepērkoties der paturēt prātā dažas nianses, lai tas neatsātu negatīvu iespaidu uz ceļojumu (pikalaina).

1. Neaiztieciet lietas ar rokām

Ir dažas vietas, kurās pircējiem nav atļauts pieskarties precēm bez atļaujas. Tas varētu būt tirgus Portugālē vai suvenīru veikals Spānijā. Piemēram, Spānijā, apmeklējot tirgu, turiet rokas pe sevis! Vienmēr lūdziet atļauju kaut ko apskatīt, un pārdevējs pacietīgi Jūs apkalpos, palīdzot izvēlēties savu produkciju, valkājot plastmasas cimdus. Tāpat arī pastkartes, kuras atrodas plastmasas vāciņu apvalkā, necentieties atvērt to iepakojumus, lai tos apskatītu tuvāk, citādi Jums nāksies par to maksāt. Tas pats attiecas uz citiem suvenīriem.

2. Vienmēr turiet makā skaidru naudu

Ir valstis, kurās Jūs varat maksājumiem izmantot kartes gandrīz visur. Bet dažās valstīs tas ne vienmēr tā ir. Piemēram, mēģiniet iegādāties kādu smalkmaizīti kafejnīcā Itālijas ciemā, un pārdevējs visticamāk gaidīs, ka tiks samaksāts skaidrā naudā. Der arī zināt, ka jūs nevarat samaksāt par pirkumu zem 10 eiro ar karti iestādēs, kas pieņem maksājuma kartes. Vienmēr mēģiniet nēsāt sev līdzi nedaudz vietējās valūtas, bet ne pārāk lielās vienībās. Ja Jūs autobusa šoferim par 1 eiro vērto biļeti dosiet 10 eiro banknoti, maksājums var tikt noraidīts.

3. Piesardzība beznodokļu zonās

Vai Jūs pārzināt beznodokļu iepirkšanās koncepciju? Ceļotājiem domātajās tirdzniecības zonās (kas varētu būt kruīza kuģu veikali vai lidostas termināli) tiek piedāvātas preces no kuru cenām noskaitīti nost lielākā daļa vai pat visi nodokļi. Diezgan bieži šādās vietās parādās izdevība atrast produktus par lētākām cenām. Bet tas neattiecas uz visiem gadījumiem. Ja sākuma cena nav ļoti izdevīga, tad nodokļu atņemšana, iespējams, neatstās lielu iespaidu uz cenas ietaupījumu. Daļa ceļotāju pieņem, ka nodokļu noņemšana automātiski nozīmē zemāku cenu. Daži iegādājas impulsa vadīti, uzskatot, ka tā ir pēdējā iespēja iegādāties ko izdevīgu pirms nonākšanas atpakaļ nodokļu zonā.

Ja jūs gatavojaties iepirkties beznodokļu veikalā, pieturieties pie priekšmetiem, par kuru cenām Jums ir zināšanas. Nedomājiet, ka katra prece prezentē izdevīgu atlaidi.

4. Naudas bankomātu izmaksas

Ja nevēlaties tikt pārsteigts ar neparedzētām izmaksām, sazinieties ar savu banku, lai uzzinātu, kādas naudas izņemšanas komisijas cenas tā pieprasa. Ja izmantojat ārvalstu bankomātu, no Jums var tikt iekasētas dažādas maksas, tostarp maksa par bankas bankomātu bez bankas pakalpojumiem, maksa par bankomāta operatoru piekļuvi un starptautiskie darījumu maksājumi par konvertēšanu uz/no EUR. Tādēļ der noskaidrot savas bankas sadarbības uzņēmumus valstīs, kuras apmeklēsiet.

Neļaujiet pirkumiem aizņemt visu atvaļinājumu

Iepirkšanās var maksāt vairāk nekā kopējā čeku summa. Tā var apēst Jūsu laiku!

Var apgalvot, ka mazliet iepirkšanās var Jūs tuvināt vietām, kuras apmeklējat, jo produkti atklāj daļu no to kultūras. Bet šajā gadījumā ir ieteicams ievērot mērenību. Tādēļ neupurējiet laiku, kas varētu tikt iztērēts izdevīgāk, apmeklējot izstāžu zāli, vērojot palmas sēžot pludmalē vai iegūstot jaunus draugus. Citādi iepirkšanās iztērēs daudz ko nozīmīgāku par Jūsu bankas kontu! Ja reiz esat ieguldījis laiku un naudu, lai apmeklētu jaunu galamērķi, tad netērējiet pārāk daudz laika veikalā. Apskatiet pieminekļus. Izbaudiet kultūru!

About bernutalrunis